Idealne CV to połowa sukcesu? (cz. 2)

0
108

Odpowiedni adres mailowy

Niezależnie od tego na jakie stanowisko aplikujesz, istotnie jest wysłanie CV z adresu, który brzmi neutralnie. Pracodawca nie potraktuje cię poważnie, jeśli otrzyma maila z domeną @buziaczek.pl. Pamiętaj, że pieszczotliwe czy zabawne pseudonimy nie są odpowiednie do wysyłania profesjonalnych maili, tym bardziej gdy zależy Ci na tym, żeby zaproszono cię na dalsze etapy rekrutacji. Filip Aryanowicz zauważa, że warto założyć adres mailowy, np. ze swoim imieniem i nazwiskiem, dzięki czemu, nie zostaniemy zdyskwalifikowani już na początku drogi.

Można powiedzieć ze cv jest czymś w rodzaju wizytówki kandydata. To taki pierwszy kontakt potencjalnego pracownika z jego przyszłym pracodawcą. To od cv zależy czy dany kandydat zostanie zaproszony na rozmowę. – mówi Filip Aryanowicz, Wiceprezes BisarJednak Bardzo często kandydaci ubiegający się o pracę nie zwracają uwagi na ważne kwestie, takie jak chociażby adres mailowy, który wbrew pozorom bardzo często już na wstępie może skreślić kandydata. Nie zapominajmy również o umieszczeniu klauzuli dotyczącej przetwarzania danych osobowych, to bardzo ważne z punktu obowiązującego prawa- dodaje.

Wyróżnij się i zaskocz pracodawcę!

Aplikując na stanowisko, które opiera się przede wszystkim na kreatywności, możesz trochę zaszaleć. Nie bój się podkreślić tego co najistotniejsze mocniejszym kolorem czy pogrubieniem. Nie chodzi tutaj o dodanie pstrokatego tła, czy wymyślnego fontu. Proste rozwiązania z dodatkowym, ciekawym elementem graficznym z pewnością zostaną zapamiętane i docenione przez rekrutera.

Wstaw zdjęcie, a może selfie?

Jeżeli decydujemy się na dodanie do swojego CV zdjęcia, warto, aby było aktualne. Musimy na nim dobrze wyglądać, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Najlepiej, gdy jesteśmy na nim wypoczęci i uśmiechnięci, co z pewnością zrobi dobre wrażenie na pracodawcy. Załączona fotografia, podobnie jak charakter CV może być również uzależniona od stanowiska, o które się ubiegamy. Starając się o posadę dyrektora banku nie wypada wstawić zdjęcia w swobodnej pozycji w okularach przeciwsłonecznych, czy kapeluszu. Inna sprawa, gdy aplikujemy na stanowisko związane z działalnością artystyczną, w tym przypadku liczy się kreatywność.

 

Przeczytaj poprzednią część.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here